Bebek

Anne Sütüne Veda

Merhaba,

Ben Ege. 5 yaşındayım. Sizlerle, anne sütüne nasıl veda ettiğimi paylaşacağım bugün. Tabii o dönem de  2 yaşındaydım. Keyifli okumalar dilerim.

Bir şeyler oluyor. Annem beni ne zaman emzirse, tatlı tatlı bakışırdık. Birbirimize çok güzel şeyler söylerdik. Ama bu kez başka. Annemin gözlerinde anlam veremediğim bir ifade var. Sanki bir şeyler söylemek istiyor, ama söze nereden başlayacağını bilmiyor gibiydi. Nasıl da iyi tanıyordum onu. Canım annem, o da beni iyi tanıyor muydu acaba? Bence tanıyordu.

Geçenlerde hızlı hızlı ağlamaya başladım. Acıktığımı nasıl da anladı hemen. “Hadi anne, çıkar artık ağzındaki şu baklayı” diye düşünürken “Bak canım” diyerek sözlerine başladı annem. Eyvah. Derin bir konu var anlaşılan. Annem ne zaman ”bak canım, bak oğlum, bak Ege’cim“ dese ardından hep önemli mevzular gelir. Emmeyi bıraktım ve küçücük gözlerimle kocaman kocaman bakmaya başladım ona.

“Yakında doğum gününü kutlayacağız. 2 yaşına gireceksin. Tam 30 gün sonra. Anne sütüne doğum gününde veda edeceğiz. Tabii, memelere de teşekkür edeceğiz bize süt verdiği için ve bay bay diyeceğiz“ dedi annem  gülümseyerek, en tatlı en yumuşak ses rengiyle. Biliyorum, bu hiç kolay olmayacak. Ama annemin sözleri, beni bu dönem de yalnız bırakmayacak olması güven veriyordu bana.

Bu bırakma işini, geçenler de bir arkadaşımdan da duymuştum. Üzgündü. Ne oldu diye sorduğumda, “Annem artık meme yok, bıraktık memeyi” dedi önce. Sonra “Gece ben ağlayınca, yine kavuştum sütüme. Peki ama hangisi doğru? Var mıydı, yok muydu? Kafam karışık biraz.” dedi arkadaşım.

Demek yakında ben de veda edecektim. Tabii doğum günüm gelene kadar, annem beni emzirirken sık sık aynı şeyleri tekrar edip durdu. Onu dinlemek çok keyifli ama bu konu birazcık canımı sıkıyor doğrusu.

İLGİLİ İÇERİK:  Yeni Doğan Bebek Hastalıkları Nelerdir

Doğum günümde tatil için Türkiye’deyiz. Beklenen büyük gün geldi. Şahane doğum günü pastası ve hediyelerden sonra, annem bütün güzel hatunları topladı odama. Anneannem, teyzemler, kuzenim Selin, halamlar vardı. Son kez bir güzel emzirdi annem beni.Gözlerimin içine baktı, “Hadi memelere birlikte bay bay diyelim“ dedi. “Bay bay memeler, teşekkür ederiz bize iki yıl boyunca dolu dolu süt verdiğin için.“ dedik hep birlikte. Eğlendiğimi itiraf etmeliyim.

O gece neler mi oldu? İki yılın verdiği bir alışkanlık var elbette. “Anne meme” diye uyandım yine. “Annem yine en tatlı sesiyle, bay bay dedik memelere, teşekkür ettik, bize süt verdiği için“ dedi ve ekledi. Şimdi artık inek sütü içme zamanı.”

İnek sütünü her zaman içebilecekmişim. Bu kulağa hiç de fena gelmiyor.

Kader Varlık

Instagram: https://www.instagram.com/bebegimdennotlar/
Source link

Daha Fazla Göster

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı