BebekBebek BakımıBebek Büyümesi

Bebeğin yatağı nasıl olmalı

Bebeğin yatağı nasıl olmalı: Çocuğunuzu yatırmak için yataklı olarak veya yatağını kendiniz döşeyeceğiniz 90 santim x 40 santim boyutlu klasik bir beşik ile 1.20 metre veya 1.40 metre uzunlukta, 60 veya 70 santim eninde ağaç veya kamış küçük bir karyola arasında tercih yapmanız gerekecektir. Bebeğin yatağı nasıl olmalı sorusuna gelince;

Evde karyola veya beşik yoksa, bunlardan birini almakta tereddüd ediyorsanız, biz, karyolayı önerebiliriz. Bebek beşikte ancak bir kaç ay yatabilir. Karyolada ise, boyuna göre, 2 ve hattâ 3 yıl yatabilir. İki­sinin ortası bir çözüm yoluı da, ekonomik, taşınması kolay olan fakat ancak çocuk 18 aylık oluncaya kadar işe yarayabilir.

bebek_yatak

Bebeğinizin Yatağı Nasıl Olmalı

Bebeğin yatağı, bakımı kolay cinsten olmalıdır. Lâke ağaçtan ise sabunla yıkanması kolay olur. Baştan başa kumaş kaplı ise, kumaş kısımlarının sökülebilir ve kolay yıkanabilir çeşitten olması gerekir. Yatak taşınabilir olmalı, kauçuk tekerlekler üzerine bindirilmiş olmalı­dır. Aynı zamanda yatağın çok oturaklı olması gerekir. Böyle olmazsa bebek kımıldayınca yatağın devrilme tehlikesi vardır. Bir de bebeğin sinek, hava cereyanı, çok şiddetli ışıktan korun­ması için körüklü veya perdeli olmalıdır.

Bebeğin yatağı nasıl olmalı,bebek nereye ve nasıl yatırılmalı,bebek karyolası seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

İLGİLİ İÇERİK:  EBEBEK’TE GELENEKSEL ŞUBAT İNDİRİMLERİ (8-14 Şubat 2021)

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu