BebekBebek BeslenmesiBebek Büyümesi

Bebek Biberonu Hazırlanması

Biberon Hazırlanması için Neler Gerekir ? Bebeğini tamamen emzirerek besleyen anne için önceden alı­nacak özel bir gereç yoktur, fakat kısmen emziren veya hiç emzirmeyenler için biberonların hazırlanması için nelerin gerektiğini aşağıda açıklıyoruz:

Biberonu, bazan da şekerli su veya meyve suyu için kullanı­lan ufak bir biberonu daha içine alabilecek madeni sepetli, tencere ti­pinde özel bir sterilizatör. Bu aynı zamanda size zaman ve gazdan arttırım sağlıyacaktır.

Kolay temizlenmesi için geniş ağızlı, Pyrex tipi, kırılmaz camdan 3 adet dereceli biberon.

Seçeceğini/ biboronlara uyacak tipte 5 adet kauçuk tıkaç.

5 adet biberon emziği. Bu emziklerin çeşitli modelleri vardır, bun­ların en sadesini seçin, yalnız bunların biberonlarınızın ağzına iyice uyup uymadığım kontrol ediniz.

Biberonları temizlemek için bir uzun fırça.

bebek biberonu

Biberonun Hazırlanması

Biberon emziklerini sterilize etmek için kapaklı küçük bir tencere biberonları ve diğer mamaları hazırlamak için huni, ince elek, süt tozunu ve şekerin ölçülü kaplarını silme yapmak için bıçak, kon­santre süt kutusu açacağı v.s. gibi aslında mutfağınızda bulunan çe­şitli başka âletlere de ihtiyacınız olacaktır. Bunları bebek için kullan­maya ayırırsanız, dışardan satın almanıza lüzum kalmayacaktır.

Yararlı olmakla beraber, çok gerekli olmayan diğer aletler de şunlardır: biberonu yatağın yanında ısıtmaya yarayan elektrikli bi­beron ocağı, çok seyahat ediliyorsa biberon için özel termos, bir mik­ser, çünkü bununla balık, et ve püreleri gayet ince, pürtüksüz olarak kısa zamanda hazırlamak mümkündür. Çeşitli fiyatlarda mikserler var­dır, en basit modeli size yeterlidir. Daha sonra, aile mutfağına büyük hizmetleri dokunacak çeşitli başka aletler daha sağlarsınız.

Biberon Hazırlanması,biberon nasıl hazırlanır,biberon hazırlanması için gerekli malzemeler nelerdir,biberon hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir ?

İLGİLİ İÇERİK:  Sağlıklı Bebek Yapmak
Etiketler
Daha Fazla Göster

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı