BebekBebek BüyümesiBebek GiyimBebek Sağlığı

Bebek Kıyafetleri Hangi Deterjan İle Yıkanmalıdır

Bebek Kıyafetleri Hangi Deterjan İle Yıkanmalıdır; bebek kıyafetlerini yıkamaya başlamadan önce yıkma ile ilgili talimatları okumanız en doğrusu olacaktır. Yıkama talimatları yazıyor da peki bebeğin kıyafetlerini yıkarken hangi tür deterjanlar kullanmalıyız. Bebeğimizin cildi çok hassas olduğu için kıyafetlerini de yıkarken o derece dikkat etmekte fayda vardır.

Bebeğin Giysilerini Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yıkamaya başlamadan önce bebeğinizin renkli giysileri ile beyazları ayırın. Bebekler için kullanılan deterjanlarda ve şampuanlarda kimyasal madde kullanımı daha azdır. Bebeğin kıyafetlerinde naftalin gibi koruyucu maddeler kullanmanız doğru değildir. Bebeklerin giysilerinin üzerindeki artıkların tamamen yok olduğundan emin olmak için ikinci bir yıkama yapın.

bebek kıyafetleri

Bebekler ilk zamanlarda çok kustukları için kusmukların kurumalarına meydan vermemek için hemen o giysiyi su altına tutun ki çamaşır yıkarken lekenin çözülmesi kolay olsun. Bebek kıyafetlerini yıkadıktan sonra ütülemeye özen gösterir. Ütüleme bebek kıyafetlerinde bulunan mikropların ölmesine yardımcı olacaktır. Bebek kıyafetlerini ne kadar yüksek bir ısıda yıkarsanız giysiler o derece fazla mikroplardan arınacaktır. Yalnız bu arada bebeğinizin giysileri solabilir ve çekebilir. Bunun nedeni de yüksek ısıda yıkamadır. Bebeğinizin hassas giysilerini yıkarken ön yıkama, tekrar yıkama ve fazladan yıkama gibi seçenekler seçebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Yeni Doğan Bebeğin Bez Değişimi
Etiketler
Daha Fazla Göster

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı