BebekBebek Mobilyaları

Bebek Köşesi

Bebek Köşesi Nedir ? Çocuğunuza ayıracak bir oda yoksa, ona bir köşe ayırınız. Be­beğin rahatını sağlamak ve kendi işinizi kolaylaştırmak üzere bebeğin bütün istediklorinı bu köşede toplayacaksınız. (Bebeğin karyolası, kundak dolabı, baskül). En sakin oda hangisi ise köşeyi o odada ayı­rın. Çocuğunuzun ilk aylarda çok büyük bir sessizliğe ihtiyacı var­dır. Mümkünse köşesini bir paravanla ayırınız.

Bebek gündüzleri sizin odanızda uyuşa bile, gece odanızda kal­maması daha iyi olur. Çocuğun yatağını başka bir odaya seriniz. Böyle yaparsanız, hem o, hem siz daha iyi uyursunuz.

bebek köşesi

Bebek Köşesi

Yatağı pencere ile kapı arasındaki doğrultuya yerleştirmeyin, ha­va akımı olmamalıdır.

Odanın ısı derecesi: bu önemli sorun Nezle konusunda geniş şekilde anlatılmıştır.

Dikkat: Bebeğin karyolasını veya odasındaki mobilyaları kendiniz boyayabilirsiniz. Sakın kurşunlu boya kullanmayınız. Bebekler ellerine her geçeni emecekleri için oyuncakları kadar karyola kenarlarını da emerler. Kurşun tehlikeli olduğu için çocuğunuza kalaylı kaplar içinde yemek vermeyiniz. Kalayın saf halde olması çok enderdir. Bazan için­de % 80 oranında kurşun bulunur.

Bebek Köşesi,bebek köşesi nedir,neden bebeğimize bir köşe ayırmalıyız,bebek köşesinin faydaları nelerdir ?

İLGİLİ İÇERİK:  5. Hafta Gebelik Hakkında Tüm Detaylar
Etiketler
Daha Fazla Göster

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı