BebekBebek BakımıBebek Büyümesi

Bebek Yastığı

Bebek yastığı nasıl olmalıdır ?

Bebek Yastığı: öncelikle şunu bilmek gerekir ki, yastık; bebek için aslında çok da gerekli değildir. Bebeğin her tarafı yatağa de­ğecek şekilde bebeği yatırmak çok daha iyidir. Ama mutlaka yatakta bir yastık bulunmasını istiyorsanız, bebek çok kımıldadığı zamanda bile her zaman başının altında olması için kullanmak istediğiniz bebek yastığının, yatağın genişliğine uymasına dikkat etmelisiniz. Böylece kafası boşa düşmeyecek ve bebek rahat edecektir.

bebek_yastik

Kullanacağınız yastık mutlaka yün olmalı, ya da yünden üretilmiş olmalı, çok sıcak, çok yumuşak olmamalı, özellik­le bebekler için tehlikeli olduğundan hiç bir zaman kuş tüyü yastık kullanılmamalıdır. Çünkü bebekler minicik yüzlerini tüylerin içine gömerek boğulabilirler. Bir yıl içinde sadece Fransa’da bulunan Seine bölgesinde 25 bebek bu şekilde ölmüştür. Hem yastık çok yumuşak olursa bebeğin omurganın şeklini de bozar.

Deliksiz bir uyku ve doğru fiziksel gelişim için bebek yastığı seçimi çok önemli. Ancak bebeğinize seçeceğiniz yastığın bazı kriterlere uygun olması gerek.

Bebek Yastığı, bebek yastığı nasıl olmalıdır, iyi bir bebek yastığı nasıl yapılır, bebek yastığı alırken nelere dikkat edilmelidir ?

Peki bebek, yastığı kullanmayı reddederse ne yapacağız?

Bebeğinin yastık kullanmayı istememesinde, yatarken başını yastıktan alıp yatağa koymasında herhangi bir sorun yok ise onu yastık kullanması için zorlamaya gerek yoktur. Yastık kullanmak bir zorunluluk değildir, bebeğiniz zaten zamanla yastık kullanmaya alışacaktır. Eğer yastığı istemez ise lütfen onu zorlamayın, aralıklarla tekrar tekrar deneyin. Zamanla bebeğin yastığa alıştığını göreceksiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Sağlıklı Bebek Beslenmesi
Etiketler
Daha Fazla Göster

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı