BebekBebek HastalıklarıBebek Sağlığı

Bebeklerde Kalp Kası Kalınlaşması

Bebeklerde Kalp Kası Kalınlaşması Nedir; kalp kası kalınlaşması deyince aklımıza kalp kası kitlesinde bir artış olması veya kalp kası için başka doku ve madde birikimine göre kasın kalınlığının artması gelmelidir. Bu hastalık kalp yetmezliğine kadar gider. Kalp kası kalınlaşmasının en büyük sebebi hipertansiyon olarak gösterilmektedir.

Kalp Kası Kalınlaşması Belirtileri

Kalp kası kalınlaşması hastalığı daha çok hipertansiyon hastalarında görülmektedir. Bu hastalığa bazen kalp kapağı hastalıkları da neden olabilmektedir. Kas kalınlaştığı zaman kalp kası hücrelerinde birtakım bozulmalar meydana gelir. Bundan sonrada kan dolaşımında problemler çıkar. Bu belirtiler ile de kalpte yapısal bir bozukluk başlar.

bebeklerde kalp kası kalınlaşması

Kalp kası kalınlaşması sırasında kan dolaşımında artan basınç nedeniyle akciğerler su toplar. Bu durumda da ortaya nefes darlığı çıkar. Ayrıca kalp kası kalınlaşması sonucunda kalpte ritim bozuklukları da ortaya çıkar. Ritim bozuklukları çoğunluk olarak önemli değildir ama bu durumda ortaya çıkan ritim bozukluğu hayati önem taşımaktadır. Bu durumlarda bazen kalbin içinde pıhtı meydana gelir ve arkasından da felç. Durum böyle devam ederse kalp kası hücreleri ölmeye başlar ve kalp kası kalınlaşması azalır ama kalp kasının yapısı bozulur ve kalp vücuda yeterince kan gönderemez. Bu hastalık halk arasında pek bilinmese de tehlikesi olan bir kalp hastalığıdır.

İLGİLİ İÇERİK:  Okul Temalı Kitaplar - Bebek.com
Etiketler
Daha Fazla Göster

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı