BebekBebek HastalıklarıBebek Sağlığı

Bebeklerin Sağlığı İçin Neler Yapmalıyız

Bebeklerin Sağlığı İçin Neler Yapmalıyız; yeni doğan bebeklerin sağlığı için ilk olarak anne başta olmak üzere herkesin üzerine düşen bir takım görevler bulunmaktadır. Bebeklerin sağlıkları için yapılacak olanlar onun ileriki yaşlarda yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürmesine neden olacaktır.

Bebeklerin Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler

Bebeklerin sağlıkları için huzurlu olmaları şarttır. Huzursuz bir bebek normal halinden farklıdır. Herhangi bir neden olmadan ağlar bir türlü susmaz. Bebeğiniz, karnı acıktığı, gazı varsa, ortam çok sıcaksa ve bezi kirliyse huzursuz hareketlerde bulunur. Eğer bu durumları ortadan kaldırdığınız halde bebeğinizin ağlaması geçmediyse bu durumda bebeğinizi bir çocuk uzmanına götürüp bir hastalığı olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Bebek sağlığında dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi de bebeğin uyku durumu. Eğer bebeğiniz her zamankinden fazla uyuyorsa, daha az ağlıyorsa ve yemek saatlerinde uyanmıyorsa bu hastalık belirtisi değildir ama durum uzun sürerse bu durumda bebekte bağırsak ve solunum rahatsızlığından bahsedebiliriz. Doktora danışmalısınız.

Bebek doğduktan sonra ense kökünde düz ve geniş şekilde kırmızı lekeler görülür. Bu durum yeni doğan bebekler için normaldir. Bu lekeler belli bir süre sonra geçecektir. Eğer lekeler koyu ve kabartılı ise bu durumda “emanziyom” hastalığı söz konusudur ve doktora gidilmelidir. Bebek sağlığında bebeğin bir gün boyunca kakasını yapmaması normal karşılanır fakat bu durum uzun sürerse uzman bir doktordan yardım almalısınız. Bebek sağlığında bebeğin durumunu tehdit eden durumlar olmadığı sürece herhangi bir tehlikeli durum söz konusu değildir.

İLGİLİ İÇERİK:  Ramzi Teorisi
Etiketler
Daha Fazla Göster

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı