Bebek

Emziğimi bulamıyorum, gören var mı?

Merhaba değerli okurlar,

Bu sayımızda kızım Nice tatlı bir anısını anlatacak sizlere. Emziğini nasıl bıraktığını minik arkadaşlarıyla paylaşmak için sabırsızlanıyor. Çünkü bu dönemin ne kadar sancılı ve yorucu bir süreç olduğunu çok iyi biliyor.

Bir anne olarak istedim ki, çocuğumun ruhu bu dönemleri yara almadan atlatsın.

Ailecek bildiğimiz ve deneyimlediğimiz konuları buradan paylaşıp, siz değerli ebeveynlere naçizane yardımcı olmayı umuyoruz. Emziği bırakma, bezi bırakma, anne sütüne veda gibi zamanlarda sanırım en kolayı emziği bırakmak oldu. Çünkü her şey bir oyunla başladı.

Oyunu hayatınızın her anına dahil edin lütfen. Hele hele çocuklarınız size oyun oynamayı teklif ediyorlarsa onları geri çevirmeyin. Bırakın onların küçücük gözleri oyunla kocaman parlasın. Ruhları oyunla beslensin.

Vakti zamanı gelince oyun oynamak size çok yardımcı olacaktır. Bu, çocukların ellerinden düşürmedikleri, çok sevdikleri emzikleri olsa bile…

Hadi hep birlikte Nice’yi dinleyelim.

Merhaba 😊

Ben Nice. 3 yaşındayım.

Bu emziği nasıl mı bıraktım? İzninizle anlatayım o halde☺️

Annemin “Bu çocuk, bu emzikten nasıl vazgeçecek?” sorusuyla kıvrandığı günlerden birinde babamla nesnelerin yerini bulma oyunu oynuyorduk. Babam saklıyor, ben buluyordum. Ben saklıyorum, babam buluyordu. Ararken de yerini tarif ediyorduk nesnelerin. Saklama sırası bana geldiğinde emziğimi sakladım. Ama babam uyardı beni! (Canım babacığım, hiç kıyamaz bana)

“Kızım emziğini saklama, bulamazsın” dedi. Tam da o sırada babimden (Babaanne çok uzun değil mi?☺️) telefon geldi. Onunla sohbet etmeye bayılıyorum. Yeni de konuşmaya başladım ya, susturamıyorlar beni!

Önceleri bu çocuk ne zaman konuşacak diye gözümün içine bakan annemle babam, konuşmaya başlayınca azıcık sussam diye bakıyorlardı bu kez. (Aramızda kalsın, bazen anlayamıyorum şu büyükleri)

Telefonu kapatıp, babime gittik babamla. Annem biz gidince, emziği bulmuş veeee evet tahmin ettiğiniz gibi imha etmiş. Akşam emziğimi özlemiş bir halde eve döndüm. Emziğimi sordum bizimkilere. “E sen sakladın ya, yerini de sen biliyorsun” dediler. Haklıydılar. Ben saklamıştım. Peki ama neredeydi bu emzik? 🤷‍♀️

İLGİLİ İÇERİK:  Çocuklarda İçe Kapanıklık

Yerini bulamadım ve itiraz edip, zırlayamadım da!

Ha bu arada, ben emziği iyice unutana kadar marketlerden uzak tuttu annem beni. Eski aşk tekrar alevlenmesin diye herhalde.

 

Kader Varlık.


Source link

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu