BebekBebek BakımıBebek BeslenmesiBebek BüyümesiBebek Gelişimi

İkiz Bebek Bakımı Zor Mu?

İkiz Bebek Bakımı Zor Mu? İkiz bebek bakımları tek bebek bakımlarından biraz daha farklıdır. Anne ve babanın yükü tek çocuğa göre biraz daha fazladır ve en önemlisi tek değil çift bebek ile ilgilenmek gerekmektedir. İkiz bebek bakımı zor olabilir ama siz onu alacağınız bazı tedbirler kolaylaştırabilirsiniz.

İkiz Bebek Bakımı Önerileri Nelerdir?

İkiz bebek bakımı diğer bebeklerden biraz farklıdır. Bebekler ister tek yumurta ister çift yumurta olsunlar onlar ayrı bir bireydir. Birinin sevdiğini diğeri sevmeyebilir. Biri uyurken diğeri de uyuyacak diye bir kural yoktur. İkiz bebeklerin erken doğma ihtimalleri daha yüksek olduğu için anneler erken doğan bebeklerin bakımında mutlaka daha önceden bir bilgi edinmelidir. Eğer çalışan bir anne iseniz ve ikizlerinize bir bakıcı istiyorsanız tek bir bakıcı olması ikizler için doğru bir karar olmayacaktır.

ikiz bebek

İkiz bebek bakımında bebeklerinizi kucağa alıştırmamanız sizin için iyi olacaktır. Bebekleriniz için bir renk ayarlayın. Bebeklerinizi doyururken kullanacağınız biberon, emzik ve kaşık ayrımı kolay olur. Bebekleriniz için bir çizelge hazırlayın ve onların gelişimi ile ilgili her şeyi oraya not edin. İkizlerinizi kendi odası ve yataklarında yatırmaya özen gösterin. İkiz bebek bakımında ikizlerin mümkün olduğu kadar gürültülü bir ortamda uyumalarını sağlayın. Çünkü bebeklerden biri erken uyanıp ağladığında bir diğeri onun sesinden rahatsız olmasın. Maddi durumunuz uygunsa aynı oyuncaktan iki tane ama ayrı renklerde alın. İkizlerin birbirlerini erken fark etmelerine yardımcı olun. Son olarak ikizlerinizin bazen ayrı yerlerde olmalarını sağlayın. Örneğin; biri babasıyla gezerken diğeri alışverişe gitsin. İkiz bebek bakımında uygulanan pratik yöntemler ailelere rahat bir nefes aldıracaktır.

İLGİLİ İÇERİK:  Anne Adayları Evcil Hayvan Besleyebilir mi?
Etiketler
Daha Fazla Göster

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı