BebekBebek BakımıBebek BüyümesiBebek Gelişimi

Yeni Doğan Bebeğin Bez Değişimi

Yeni Doğan Bebeğin Bez Değişimi Günde Kaç Kere Olmalıdır ? Günde 6 kez bezlerin değiştirilmesi: Başlangıçta, bebeğin arkasını temizlemek için badem yağı, bebekler için özel bir yağ veya tuvalet sütü kullanmalıdır. Hidrofili pamukla, ve bebeği tutarak, arkasını ve kalçalarını bütün pisliği almak üzere dik­katle temizleyin, hiçbir küçük kıvrımı unutmayın, küçük kızlarda her yerin üstünde durun. Yeni doğmuş bebeğin derisi çok nazik olur, ancak tam bir temizlik, mikroplanmaya ilk adım olan tahrişten onu koru­yabilir. Daha sonra (15 gün sonra) sabun ve ılık suyla arkasını yıka­yabilirsiniz, fakat en ufak bir kızarıklık görürseniz süt veya badem yağı ile temizliğe dönecek ve eğer bebeğin arkası tahriş olmuşsa ılık bir pomat kullanacaksınız. .

bebek bezi değişimi

Bebeğin arkası kuru ve temiz olunca bebekler için özel steril bir pudrayla hafifçe pudralayın. Bebeğin altını değiştirdiğiniz her sefer ellerini de temizleyin, on­ları ağzına götürdüğü için temiz olmalıdırlar. Bebeğin altını değiştir­diğinizde, kakasına bakmadan atmayın: bunlar onun hayatında büyük rol oynar. Sizin de hemen anlayacağınız gibi bebeğin kakası, onun sağlığının barometresidir.

Koyuluğu, miktarı, kokusu, rengi, bebeğin maması veya biberonlarının hazırlanmasında size, hastalandığında doktora yardımcı olacak belirtileri gösterir, Dostlarımdan bir doktor söze her zaman şöyle başlardı “Ko­kusu iyi mi?

Yeni Doğan Bebeğin Bez Değişimi Günde Kaç Kere Olmalıdır,Yeni doğan bebek bez değişiminde dikkat edilecek hususlar nelerdir ?

İLGİLİ İÇERİK:  Hamilelik Döneminde Yatış Pozisyonları
Etiketler
Daha Fazla Göster

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı