Bebek

Yumuşak – Dokun Hisset Kitaplar

Çocuklar dünyayı dokunarak keşfeder. Özellikle keşfetme duygusunun yoğun olduğu bebeklik döneminden itibaren ona sunacağınız pek çok seçenek çevresine olan ilgisini artırırken yeni nesne ve kavramlarla tanışmasına da olanak sağlar.

Bu doğrultuda bu keşif dönemini daha eğlenceli ve faydalı bir hale dönüştürmek için işe yumuşak veya dokun hisset olarak adlandırdığımız çocuk kitaplarını kitaplığınıza ekleyerek başlayabilirsiniz. İşte size birkaç öneri…

 • Renkler ve Şekiller / Oyun Zamanı – PEARSON YAYINLARI

Pır pır kelebekler, rengarenk oyuncaklar, sevimli uçaklar, vınn vınn arabalar!

Bebek dokun ve hisset kitaplarıyla bebeğiniz hem pek çok doku ve kavramla tanışacak hem de ilk kelimelerini öğrenecek.

dokun-hisset-oyun-zamani                             dokun-hisset-renkler-ve-sekiller

ilk-kelimeler-kitap

 

 • Dokun Hisset Tanı – CIRCLE TOYS

  Dokun Hisset Tanı kartlarında bulunan birbirinden farklı canlı – cansız varlıklarla çocuklar günlük hayatta karşılaşabileceği pek çok varlığı eğlenceli bir şekilde öğrenirken, farklı dokular sayesinde duyusal gelişimine de katkı sağlar.

dokun-hisset-tani-kitap

 • Dokun ve Hisset – ABC YAYIN

  Dokun ve Hisset 7 kitaplık bir seriden oluşur. Bu seride Yavru Hayvanlar, Uyku Zamanı, Doğum Günü, Banyo Zamanı, Güzel Evim, Oyun Zamanı ve Şekiller kitapları yer alır. Yırtılmaya karşı dayanıklı 10 karton sayfadan oluşan bu seriyle çocuklar farklı doku ve yüzeyleri keşfetmenin tadını çıkaracak.

guzel-evim-abc-yayin              oyun-zamani-kitap

uyku-zamani-kitap

 • Dokun Hisset Öğren Resimli Kartlar – ABC YAYIN

  Çiftlik, Taşıtlar, Renkler ve Şekiller, İlk Sözcüklerim, Sayılar ve Sayı Sayma adlı 5 konu başlığından oluşan bu seri, her tema için özel olarak hazırlanmıştır.

  Böylece çocuğunuz parmaklarını özel olarak hazırlanmış dokulu alanlara dokundurduğunda resmini gördüğü nesneyi eğlenceli ve kolay bir şekilde öğrenebilir.

dokun-hisset-ogren-resimli-kitaplar

 • Dokun Hisset Kartlarım – MİKADO ÇOCUK

Çocuklar, dünyayı farklı duyularını kullanarak öğrenir. Bu doğrultuda çocukların duyusal algılarını geliştirmek amacıyla tasarlanan bu kartlarla onların farklı dokuları deneyimleyerek öğrenmesine destek olabilirsiniz.

dokun-hisset-kartlarim

 

“Sesli Çocuk Kitapları” Konulu makalemizi okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sesli Çocuk Kitapları: https://www.bebek.com/sesli-cocuk-kitaplari/

 

Esra Açıkyer

Instagram: https://www.instagram.com/1cocuk1kitap/
Source link

İLGİLİ İÇERİK:  Oyun Grubuna Geçiş Dönemi
Daha Fazla Göster

bebek.biz.tr

Masumiyetin ve saflığın yegane kaynağı, insanlığın devamını sağlayacak tek varlık olan bebek hakkında bildiğimiz ve derlediğimiz tüm bilgileri bir sitede birleştirdik, adını da bebek.biz.tr koyduk. Eklediğimiz içeriklerle ya da bizimle ilgili olumlu ya da olumsuz her türlü düşüncenizi lütfen bize yazın. Sitemiz her türlü önerilerinizle yön belirlemekte ve belirlediği yönde en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı